روش های افزایش ماندگاری عطر

آیا میدانستید روش هایی وجود دارد که میتوانید ماندگاری عطر خود را بیشتر کرده و پخش بوی مناسب تری بالاتری را تجربه کنید؟ 

روش های افزایش ماندگاری عطر :

 

1-عطرتان را بر روی پوست تمیز اسپری کنید.

 

2-هنگامی که بدن شما نیمه خشک و کمی مرطوب است عطر را روی بدن تان اسپری کنید.مثلا زمان هایی که از استحمام آمده اید.

 

3-عطر ها بر روی پوست خشک ماندگاری کمی دارند.اگر پوست شما در دسته پوست های خشک میباشد به یاد داشته باشید که قبل از اسپری و استفاده از عطر حتما روی نبض و محل هایی از پوستتان که میخواهید عطر را اسپری کنید کمی کرم مرطوب کننده یا وازلین زده و سپس عطر را بر روی آن قسمت از پوست خود اسپری کنید.

اینطوری هم پخش بوی عطرتان بیشتر شده و هم ماندگاری مناسب تری خواهد داشت.

 

4-تا جای ممکن سعی کنید عطر را از دور روی خود اسپری کنید تا عطر بخوبی پودر شده و مولکول های عطر بخوبی روی لباس شما بنشیند تا پخش بهتری داشته باشد.

توجه داشته باشید که برای افزایش ماندگاری عطر تان از نزدیک اسپری کردن عطر به خود بپرهیزید.سعی کنید با فاصله عطر را اسپری کنید تا بخوبی پودر شده و بر روی لباس تان بنشیند همچنین این کار که باعث ایجاد لکه  بر روی لباس شما خواهد شد به خصوص اگر لباس تان رنگ روشنی داشته باشد.

 

5-همچنین میتوایند عطر را در هوا اسپری کرده و از لابلای آن عبورکنید تا عطر در بین مو های سر به دام بیفتد و پخش بوی مناسب تری داشته باشد.ضمنا آقایان میتوانند عطر را به صورت و محاسن خود کمی آغشته کنند تا درهنگام  احوال پرسی و بخصوص در مهمانی ها جذاب تر و شیک تر به نظر برسند.

 

6-حتما این نکته را در نظر داشته باشید که عطر های سرد و گرم را در فصل مخالف خود استفاده کنید.برای مثال عطر های سرد را در فصول گرم و عطر های گرم را در فصول سرد استفاده کنید.اینطوری هم عطر شما ماندگار تر خواهد بود و هم بیشتر به مشام طرف مقابل تان خواهد رسید.

 

7-سعی کنید عطر را روی محل هایی از بدن خود اسپری کنید که گرم ترند و یا در آن محل ها جریان خون بیشتر است مانند نبض ها-زیرگردن-پشت زانو-گودی بازو-پشت گوش و…

 

8-از فیکساتور به مقدار کافی در عطر خود استفاده کنید تا ماندگاری آن کاهش پیدا نکند و پخش خوبی نیز داشته باشد.

 

9-این نکته برای کسانی است که میخواهند با استفاده از کمترین مقدار از عطر محبوب خود بیشترین بازدهی را بگیرند.اگر به دنبال این مورد هستید میتوانید کمی از عطر مورد علاقه خود را روی یکی از البسه خود اسپری کرده و آن را در کمد لباس های خود قرار دهید.پس از گذشت یک یا دو روز خواهید دید که دیگر لباس هایتان چه رایحه خوش و ماندگاری پیدا کرده اند.طوری که فقط باشستن لباس ها میتوان آن رایحه را از بین برد.

 

10-از دیگر روش های افزایش ماندگاری عطر این است که هیچ گاه برای از بین بردن و یا کمتر کردن بوی عرق خود از عطر استفاده نکنید.چراکه عرق شما و عطر بوی ناخوشایندی را بوجود می آورند.پس بهتر است پس از استحمام و بر روی پوست تمیز و ترجیحا مرطوب عطرتان را اسپری کنید.

 

نکته دیگری که باید خدمتتان عرض کنم اینست که بهتر است هر چند وقت یکبار عطرتان را عوض کنید و عطر جدیدی را جاگزین عطر های قبلی خود کنید.چرا؟

چون عطر ها خاطره ساز هستند و ذهن شما بطور ناخودآگاه هرعطری را به یک خاطره یا موضوع نسبت میدهد و با یک جایگزین مناسب برای عطر خود میتوانید حس های جدید و بهتری را در فصول مختلف سال تجربه کنید.

دیدگاهی بنویسید