تشخیص اسانس اصل

شاید برای شما تا به حال پیش آمده که از یک رایحه خاص یا بوی یک عطر خوشتان آمده باشد و بارها یا حتی همیشه از یک برند و رایحه خاص استفاده کرده باشید اما همین که عطر شما به اتمام میرسد طبیعتا شما نیاز به شارژ مجدد آن دارید.اما متاسفانه گاهی پیش می آید که شما از جایی خرید می کنید که فروشنده آن فروشگاه خواسته یا نا خواسته باعث میشود که شما نظرتان نسبت به آن عطر تغییر کند و یا کلا از آن عطر و رایحه زده شوید.

خب دلایل مختلفی ممکن است وجود داشته باشد که عطر شما یا رایحه قبلی را ندارد و یا از ماندگاری مناسب برخوردار نباشد.

بگذارید واضح تر بگویم…

متاسفانه برخی سودجویان هستند که عطر میلی 3 هزارتومانی را به جای عطر میلی 6 هزارتومانی به شما فروخته و با کلی تعریف و تمجید که ماندگاری خوبی دارد و نمیدانم پخش عطر بسیار بالاست و از این حرفا…شمارا راهی خانه میکنند.شماهم باخوشحالی میروید و وقتی از عطر نابی ک فروشنده عزیز به شما داده اسپری میکنید میبینید که نه پخش مناسبی دارد و نه ماندگاری طولانی ای.

 

atrshayan

 

خب باید بگویم که خیلی ها به این مسله برخورده اند.دلیل چیست؟

 

همه ما میدانیم که عطر پایه روغنی دارد.برخی از دوستان خوب اما تازه کار زحمت میکشند و کمی روغن پارافین با عطر ترکیب میکنند.خب طبیعتا باید تا بحال حدس زده باشید که چه اتفاقی می افتد.بله…عطر همان حالت روغنی خود را حفظ میکند.حتی شاید غلیظ تر هم بشود اما وقتی روی پوست خود اسپری میکنید یا بصورت غلطکی روی پوست خود میزنید احساس چربی بر روی پوستتان میکنید.خب دلیل واضح آن هم وجود روغن پارافین است.جدا از اینکه کیفیت عطر فوق العاده کاهش پیدا میکند ممکن است ضررهایی هم برای شما داشته باشد.

 

 

 

 

علت دوم :

فروشندگان بی تجربه و یا سودجو بی حد و اندازه فیکساتور یا همان الکل عطر را با اسانس خالص ترکیب می کنند که هم ماندگاری عطر را کاهش میدهد و هم کیفیت عطر را از بین میبرد.

فیکساتور لازم است اما به اندازه.اگر بخواهیم یک حد میانگین برای آن در نظر بگیریم معمولا به ازای هر 10 میلی لیتر عطر خالص 2 الی 3 میلی لیتر فیکساتور باید با عطر ترکیب شود به دو علت : 

علت اول اینکه عطر خالص به خودی خود غلیظ است و اگر فیکستاور با آن ترکیب نکنید هنگام اسپری عطر دچارمشکل میشوید.چرا که عطر تیز مانند بروی لباس تان اسپری شده و باعث ایجاد لکه بر روی لباس شما میشود.اگر فیکساتور به مقدار کافی بر روی لباس شما اسپری شود باعث بهتر اسپری شدن و پودر شدن عطر شما میشود و اینطوری لکه ای هم روی لباس تان ایجاد نمیکند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

علت دوم هم این است که هر چه فیکساتور باعطر شما ترکیب شود به همان نسبت هم پخش بوی عطر شما بالاتر میرود اما ماندگاری عطر را کاهش میدهد.خب گفتیم که عطر خالص حالت روغنی داشته و غلیظ است . طبیعتا پخش پایینی ممکن است داشته باشد.پس برای پخش بوی بیشتر کمی فیکستاور چاشنی آن میکنیم تا جبران مافات شود.   

 

حالا در این قسمت میخواهیم شمارا با یک روش ساده و در عین حال کاربردی آشنا کنیم که بوسیله آن بتوان عطر و اسانس اصل را از اسانس فیک تشخیص دهید و دلیل استفاده از فیکساتور را بهتر متوجه شوید…

 

2 دیدگاه

 1. boshra

  ادی تلگرام میخام

  • عطرشایان

   سلام خدمت شما
   @mgnbme
   یا با همین شماره ایدی واتساپ و تلگرام موجود هست
   09016719673

دیدگاهی بنویسید