تفاوت تستر اورجینال و عطر اصل

برای همه ما پیش اومده که به یک فروشگاه عطر و ادکلن مراجعه کردیم و فروشنده از ما پرسیده که : ” تستر میخواهید یا ادوپرفیوم یا ادوتویلت؟ “

خب باید بگم جواب خیلی سادس…

تستر هیچ فرقی در نت های آغازی،میانی و پایانی خودش با ادوپرفیوم و ادو تویلت نداره و تنها تفاوت ش در نت اولش هست که کمی زودتر خودش رو نشون میده.

در واقع تستر همان ادوپرفیوم هست.حالا سوال تون اینجاست که چرا اگر یکسان هستند قیمت شون تفاوت زیادی داره در خیلی از موارد!؟

 

خب اول باید بگم شرکت های سازنده معمولا بر اساس سیاست های کاری شون به هر کسی که از اون ها عطر ادکلن خریداری میکنه یک عدد تستر هم بعنوان نمونه و تست کردن رایحه برای مشتری روی جنس شون قرار میده تا فروشنده هنگام فروش بتونه اون عطر رو برای خریدار و مشتری تست کنه تا مشتری تصمیم بهتری در خرید اش بگیره و روی بطری ادکلن هم اکثرا مینویسن که تستر هست و غیر قابل فروشه.

اما خب این رو هم باید در نظر بگیریم که اینجا ایران هست و فروش این مدل محصولات گاها مانعی نداره 🙂 .بنابراین فروشنده عطری که براش رایگان دراومده رو معمولا به نصف قیمت ادوپرفیوم همون عطر یا گاها 70 درصد قیمتش میفروشه.

خب برای مشتری بد هم نیست.چراکه با قیمت خیلی کمتر همون عطر مورد علاقه خودش رو میتونه استفاده کنه و لذت ببره.

این نکته رو هم مد نظر داشته باشید که تستر ها معمولا جعبه شون با جعبه اصلی کمی متفاوت هست.برای مثال همون طور که در زیر مشاهده میفرمایید تستر عطر زنانه بولگاری جاسمین نویر با اصلی ش در رنگ جعبه و قیمت متفاوت هست :

Bvlgari Jasmin Noir Eau De Parfum
Bvlgari Jasmin Noir Tester

 

 

 

 

 

 

دیدگاهی بنویسید